HAKKIMIZDA

• İnsan sağlığı ve doğaya saygılı çevre dostu olan ENV-EX®,çimento fabrikaları,demir çelik fabrikaları ,termik santraller, 1000 e yakın kırma eleme tesisinde hizmet veren ve 2002 yılında kurulan ENVEKS Toz Kontrol Teknolojileri konusunda sektörün lider kuruluşudur.2010 yılında ATS (Açık Alan Toz Kontrol Sistemi) ve 2012 yılında  imalatına başladığı Otomatik Kamyon Tekerleği ve Damper Yıkama Sistemleri ile Toz Kontrol Teknolojilerinde üretim yelpazesini genişletmiştir.

• ENV-EX® Türkiye de bu sektörle ilgili imalatları kendi fabrikasında yapan SANAYİCİ KİMLİĞİNE SAHİP İLK ve TEK kurumsal yapıya sahip firmadır.
 
• ENV-EX® ATS® Açık Alan Toz Kontrol Sistemlerinde (Uygulama alanları: Açık alanda yoğun toz konsantrasyonu olan fabrikalar ,besleme bunkerleri ,tünel çalışmaları ,açık stok sahaları, kentsel dönüşüm bina yıkımları, kamyon , kepçe, gemi, vagon yükleme-boşaltma esnasında meydana gelen tozu bastıran, suni kar yapma,koku giderme vb. gibi değişik alanlarda da başarılı bir şekilde çalışan tek fanlı imalatta Türkiye'de TEK,çift fanlı imalatta ise Dünya'da TEK üretici firmadır.

• ENV-EX® proje,imalat,montaj ve montaj sonrası her türlü sorun ve sorularınıza cevap verebilecek uzman bir teknik kadroya,makine mühendisleri,montaj teknisyenleri, çevre ve maden mühendislerine de sahiptir.
Toz kontrol çözümleri ile Türkiye'de lider konumdaki firmamız Afrika,Avrupa, Ortadoğu        
 ve    Türki Cumhuriyetlerde 30 'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca Türkiye deki
çimento fabrikaları, termik santraller ve kurumsal firmaların tercih ettiği tek markadır.

• ENV-EX® Toz Kontrol Sistemini kurmuş olduğu tesislerdeki uluslararası standartlarda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü PM10 toz ölçümünün (kapalı alanlarda 5mg/m3,açık alanlarda 3 mg/m3) altında sağladığı  değerler ile T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 21 Ocak 2002 tarihli ve 13564 sayılı yazısı ile uygunluğu onaylanarak belgelendirilen bu konuda da Türkiye de İLK ve TEK firmadır.

• ENV-EX® , MİGEM ( Maden İşleri Genel Müdürlüğü ),Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Valilikler,Çevre İl Müdürlükleri  ve birçok maden sempozyumunda Toz Kontrol Teknolojileri ile ilgili akademik anlamda brifingler veren ve madencilik ile ilgili organizasyonlarda yer alan TRT başta olmak üzere birçok TV kanalında sektörle ilgili ekonomi programlarına davet edilen yine birçok ekonomi gazete ve dergilerinde haberleri yapılan Türkiyedeki TEK Firmadır.